» » Rizeli ev hanımı Nuriye Kaputoğlu suç örgütünü çökerttisponsor bağlantıları

Nuriye Kaputoğlu, Gürcistan’da tuzağa düşürülüp cezaevine atılan eşini kurtarmak için amansız bir mücadele verdi. Önce organize suç örgütünü çökertti, sonra da 130 Türk tutuklu ve mahkumu özgürlüğüne kavuşturdu.


Rizeli ev hanımı Nuriye Kaputoğlu suç örgütünü çökertti


SUÇ ÖRGÜTÜNÜ ÇÖKERTTİ

Eşini kurtarmak için çalmadık kapı bırakmayan Kaputoğlu, aradığı desteği bulamayınca kendisi gibi Gürcistan mağduru aileleri toplayarak "Mağdur Aileler Derneği”ni kurup başına geçti. Kaputoğlu’nun ilk icraatı Sarp Sınır Kapısı’ndaeylem düzenleyip saatlerce iki ülke arasındaki trafiği durdurmak oldu. Bueylemle 2 ülkenin başbakanları, bakanları, elçileriyle görüşmelerde bulundu. Gürcü yetkililer harekete geçti.
Türkler’e tuzak kuran içinde çok sayıda devlet görevlisinin olduğu bir organize suç örgütü çökertildi. 130’a yakın Türk tutuklu ve hükümlü serbest kaldı.

‘NENE HATUN’UN TORUNLARIYIZ

Rize Şehir Merkezi’ndeki evinde dikişe devam eden Kaputoğlu, "Çayını toplayan, lahanasını ve fasulyesini eken bir insanım. Ama yeri geldiğinde elini masaya vurmasını da bilirim. Nene Hatunlar’ın torunuyuz. İçimizde yaradan korkusu ve adalet duygusu var. Diğer mağdurları kaderine terk edemezdim. Mücadelem sürecek” dedi.

ÖĞRENCİLERDEN LAZ KÖYÜNE ANLAMLI ZİYARET

FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN ANLAMLI ZİYARET Rize Ardeşen Fen Lisesinden iki öğrencileri Lazca konulu

Lazca

5-03-2015, 13:16

Berkin Elvan’ın ölümünün 1. yılı için kamera karşısına geçtiler

Sanat Meclisi, Berkin Elvan\'ın birinci ölüm

yasam saglik

9-03-2015, 22:02


Bu içeriği paylaş... Gurtit...
0

Konuya yorum yazabilmek için üye olmalısınız. Üye Olmak İçin TılkaAdınız:*
E-Mail:
Kodu girin: *
Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız