Giriş yap все шаблоны для dle на сайте newtemplates.ru скачать
 
  • 16:44 – İŞTE EVİNİZDE YAPABİLECEĞİNİZ LAZCA ARAÇ GEREÇLER 
  • 17:38 – İŞTE LAZCA HABER BÜLTENİ 
  • 18:02 – Kur'an-i Kerim Lazca Açıklaması Haşr Suresi 22-24 Ayetler 
  • 20:44 – İŞTE DÜNYANIN EN TEHLİKELİ YOLU 
  • 00:28 – HOPA'DA FABRİKA KURULDU "halk üretiyor, halk işliyor, halk kazanıyor’." 
  • koltuk yikama

tek ses olarak muhatap olamadığımız müddetçe bizim bu seslenişlerimiz sadece çatlak birer ses olarak yankılanır

Bu sorunları yıllardır dile getiriyoruz. Tekrardan dile getirilmesi, konuyu sıcak tutmak açısından önemli olduğu kadar bu konuya ilgi duyanların artması ve onların da heyecan duymaları da bir okadar önemlidir. Bu açıdan konuyu tekrardan gündeme getirenlere teşekkür ediyor ve elinize diline sağlık diyorum. Bu arada yine yıllardır açık açık dile getirdiğim halde herkesin uzaktan dinlediği esas konuyu burada tekrarlamak istiyorum.

Arkadaşlar, biz her platformda devlet şunu- bunu yapmalı derken kendimiz hazır durumdamıyız? Şunu iyi bilmeliyiz ki her kafadan çeşitli seslerin yükseltildiği ve maalesef birçoğunun sadece kendini ön planda tutma gayreti gösterdiği bir platformda bir birlik tesis edilip ilgili kurumlarla tek ses olarak muhatap olamadığımız müddetçe bizim bu seslenişlerimiz sadece çatlak birer ses olarak yankılanır. Kısacası biz organize olmuş ve kendi dersini çalışmış biri olmalıyız ki ilgili kurumların isteklerine tek ses olarak cevap verebilmeliyiz. Bunu halletmenin yolu ise tüm aydınların bir araya gelip fikir birliği oluşturmaları ile mümkün olur.

Laz Enstitüsü kurulması çok önemli bir aşamadır ama ben OLUŞUMUN İÇİNDE YER ALMASI GEREKEN herkesin bulunmasını özellikle isterdim. Diğer yandan, yine en büyük arzularımdan biri olarak çok yerlerde dile getirdiğim tüm derneklerin SİMA Vakfı ile bütünleşerek veya kaynaşarak keşke sağlam bir Laz Birliği oluşturulabilseydi. (İnşallah önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak SİMA Vakfının yeni yönetim kurulu tarafından bu konulara daha ciddi şekilde yaklaşılır.) Kısacası, devlet tarafından yapılmasını istediğimiz şeylerin nasıl yapılabilirliğini önceden kendi içimizde çözümlemeliyiz ki hazır ve tek ses olarak devletin karşısına çıkabilelim.

Yılmaz Avcı

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно


Yorum Yaz
Sosyal Ağlarımız
  • Facebook
  • Twitter